Sākas Ziemassvētku apsveikumu sūtīšanas mēnesis

 03. decembris 2009 16:00 Ziņa

Ar pasākumu pasta centrā Sakta piektdien, 27. novembrī, Latvijas Pasts kopā ar Ziemassvētku vecīti no Ziemupes un bērnu zīmējumu darbnīcas dalībniekiem ieskandināja Ziemassvētkus un decembri – Ziemassvētku apsveikumu mēnesi. Vienlaikus tika uzsākta arī pašdarināto Ziemassvētku apsveikumu sūtīšanas kampaņa, kuras ietvaros ikviens Latvijas iedzīvotājs, īpaši bērni, tiek aicināti sūtīt pašdarinātus apsveikumus Ziemassvētku vecītim, kā arī draugiem un tuviniekiem.
„Lai atjaunotu Ziemassvētku apsveikumu sūtīšanas tradīcijas, šogad Latvijas Pasts ir sagatavojis baltas pastkartes, uz kurām gan bērni, gan pieaugušie varēs paši uzzīmēt savus apsveikumus. Turklāt, lai cilvēkiem nebūtu jāizdod nauda par pastkartīšu iegādi, gan pasta nodaļās, gan pie pastniekiem baltās pastkartes būs pieejamas bez maksas. Uzrakstot atbilstošu adresi un uzlīmējot kādu no jaunajām Ziemassvētku pastmarkām, apsveikumus varēs nosūtīt gan Ziemassvētku vecītim, gan sev tuvajiem cilvēkiem – prieks un gandarījums par pašu darinātu dāvanu dāvināšanu un saņemšanu ir īpašs,” uzsver Latvijas Pasta mārketinga direktore Karīna Jankovska.

Kā rāda iepriekšējo gadu pieredze, bērni ir čakli vēstuļu un zīmējumu sūtītāji Ziemassvētku vecītim, tādējādi izveidojot Latvijā unikālu tradīciju – apsveikumu saņem gan Ziemassvētku vecītis savā birojā Ziemupē, gan Santa Klauss Somijā un Salatēvs Krievijā. Ik gadus Latvijas Ziemassvētku vecītim tiek nosūtīti ap 80% no visiem bērnu apsveikumiem un vēstulēm, savukārt Santa Klauss Somijā un Salatēvs Krievijā katrs saņem pa 10% no Latvijas bērnu sūtījumiem. Kopumā 2008. gadā Latvijas Pasts ir apstrādājis gandrīz 91 miljonu dažādu iekšzemes un starptautisko pasta sūtījumu (vēstules, pastkartes, pakas, sīkpakas u.c. sūtījumus).

Pašu gatavoto zīmējumu un apsveikumu sūtīšanas kampaņa norisināsies no šā gada 27.novembra līdz 29.decembrim. Savus Ziemassvētku apsveikumus uz baltajām pastkartēm vai zīmējumus bērni, norādot vārdu, vecumu un adresi, tiek aicināti sūtīt Ziemassvētku vecītim uz viņa biroju Ziemupē*. Visus bērnu pašu darinātos un Ziemupes Ziemassvētku vecītim iesūtītos darbiņus izvērtēs Ziemassvētku vecītis ar saviem palīgiem rūķiem un labāko darbu autori saņems vērtīgas balvas.


Ziemassvētku vecīša biroja adrese:
Ziemassvētku vecīša birojs,
Ziemupe, Vērgales pagasts,
Pāvilostas novads,
Latvija
LV-3463

Santa Klausa adrese:
Santa Claus
Arctic Circle
96930
Rovaniemi
Finland

Salatēva adrese:
162340
Россия
Вологодская область
Город Великий Устюг
Дом Деда Мороза


 0 Pievienot komentāru

Kategorijas