Pasaulē mazākajai mammai piedzimis trešais bērns! 50

 02. decembris 2009 11:55 Ziņa

Pasaulē mazākās mammas, 70 cm īsās kundzes Steisijas Heraldas trešais bērns pasaules gaismu ieraudzīja 18. novembra vakarā. Bija paredzēts, ka bērns dzims tieši pirms Ziemassvētkiem, bet tas notika krietni ātrāk, raksta portāls www.kasjauns.lv.Foto: Viktorija Kuprijanova, http://www.bernufoto.lv/


Steisijas trešais mazulis piedzima 33. grūtniecības nedēļā, un svēra 1200 gramu. Veicot vairākas analīzes, dakteri secināja, ka nākamā grūtniecība Steisijai var būt liktenīga, viņas organisms, visticamāk, vairs neko tādu neizturēs. Steisijai un viņas vīram, 1, 75 m garajam Vilam jau bija divas meitas — Kateri (3 gadi) un Makaija (1,5 gadi).  Kateri konstatēta tā pati slimība, kas mammai. Pagaidām vēl nav skaidri zināms, vai kaiti pārmantojis arī jaundzimušais, bet dakteri uzskata, ka tā tas varētu būt.

Par spīti brīdinājumiem, Steisija pieļauj iespēju, ka varētu dzemdēt arī ceturto bērnu. Mazā mamma nedēļas nogalē tika izlaista no slimnīcas un atlabst labi. Jaundzimušais  joprojām atrodas intensīvas terapijas nodaļā inkubatorā, lai tiktu kontrolēta viņa elpošana un barošana.

Pasaules mazākās mammas un viņas mazuļa bilžu galeriju skati šeit!


Svētdien Steisija pēc mazuļa apciemošanas medijiem pavēstīja, ka viss noritot ļoti labi: „Nu jau viņš elpo saviem spēkiem.”  Jāpiemin, ka mazuļa māsa Kateri savas dzīves pirmos septiņus mēnešus pavadīja slimnīcā un viņai joprojām ir gremošanas traucējumi.
„Mūsu bērniņš ir Dieva dāvana,”  piebilda Steisija. „Dakteri saka, ka es raustot lauvu aiz ūsām. Bet mēs lūdzām Dievu, lai viņš palīdz, un viņš to izdarīja!”  
Steisija cieš no nepilnīgas osteoģenēzes. Tā ir slimība, kas neļauj kauliem normāli attīstīties un padara tos trauslus.

Avots: www.kasjauns.lv50 Pievienot komentāru

Kategorijas