Nākamgad paaugstinās nodokļus 6

 02. decembris 2009 11:00 Ziņa

No nākamā gada 1.janvāra iedzīvotāju ienākumu nodoklis (IIN) līdzšinējo 23% vietā būs 26%.  IIN 26% apmērā līdzšinējo 15% vietā būs jāmaksā arī saimnieciskās darbības veicējiem, tostarp autoratlīdzības saņēmējiem, informē www.kasjauns.lv.
Nodoklis 15% apmērā nākamgad tiks piemērots par kapitāla pieaugumu jeb peļņai par spekulatīviem darījumiem, piemēram, ar nekustamo īpašumu.
No nākamā gada ar 10% nodokli tiks aplikti arī ienākumi no privātajiem pensiju fondiem, uzkrājošās apdrošināšanas un darījumiem ar vērtspapīriem.
Ar nodokļiem neapliekamais minimums zemnieku un zvejnieku saimniecībām nākamgad tiks samazināts uz pusi — no 4000 latu līdz 2000 latu.


No nākamā gada — nekustamā īpašuma nodoklis
Saeima atbalsta, ka no nākamā gada 1. janvāra tiek piemērots nekustamā īpašuma nodoklis dzīvojamajām telpām un inženiertehniskajām būvēm.
To paredz šodien Saeima galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā par nekustamā īpašuma nodokli. Vienģimenes un divģimeņu, daudzdzīvokļu mājām neatkarīgi no tā, vai tās ir sadalītas dzīvokļu īpašumos, nodoklis būs 0,1% apmērā no kadastrālās vērtības, ja tā nepārsniedz 40 000 latu, 0,2% — īpašumiem, kuru kadastrālā vērtība ir 40 000 līdz 75 000 latu, 0,3% — īpašumiem, kuru vērtība pārsniedz 75 000 latu.
Nekustamā īpašuma nodokļa likme zemei un inženierbūvēm būs 1,5%, no kadastrālās vērtības. No nodokļa maksāšanas būs atbrīvotas tās inženierbūves, kuras tiek izmantotas sabiedrisko pakalpojumu sniegšanai.
Saeima šodien arī atbalstīja nekustamā īpašuma papildlikmes piemērošanu neapstrādātajai lauksaimniecības zemei, līdz ar to nākamgad būs jāmaksā nodoklis 3% apmērā no kadastrālās vērtības.
Saeima šodien vienojās noteikt, ka minimālais nekustamā īpašuma nodokļa maksājums katram maksātājam ir pieci lati.

 

Avots: www.kasjauns.lv6 Pievienot komentāru

Kategorijas