Mācāmies alfabētu!

 30. novembris 2009 16:00 Reklāmas projekts  skatījumi: 10881

Šodien daudzie kosmētiskie zīmoli lepojas ar vitamīniem savas produkcijas sastāvā. Kādi vitamīni patiešam vajadzīgi ādai un kāpēc?Foto no www.e-kosmetika.lv arhīva.


A-Retinols
KĀDĒĻ? Retinols garantē dabīgu šūnu augšanu un reģenerāciju, regulē  ragvielu biezumu. Paaugstina imunitāti, palēnina novecošanos.
ĀDAS EFEKTS: Īpaši efektīvi palīdz brūču un saules apdegumu gadījumos. Retinolā esošais vitamīns A paātrina audu sadzīšanu, kā arī stimulē kolagēna sintēzi, uzlabo jauno audu kvalitāti, samazina infekciju draudus. Līdzekļi pret pinnēm arī satur vitamīnu A


B – Grupa B
KĀDĒĻ? B grupas vitamīni – ir ādas, matu un nervu sistēmas veselības galvenie nodrošinātāji. Tie regulē ogļhidrātu  asimilāciju, t.i. enerģētisko apmaiņu, un tieši ietekmē arī mūsu garastāvokli. Nedaudz paplašina kapilārus un uzlabo audu apgādi ar skābekli. Īpaši ir ieteicami smēķētājiem. Piedalās olbaltumvielu apmaiņā, līdz ar to paātrina ādas atjaunošanos.
ĀDAS EFEKTS: Uzlabo ādas mitrināšanu, nostiprina ādas aizsārgslāni, uzlabo matu barošanos, izlīdzina matu struktūras. Aizkavē ādas lobīšanos, sekmē nelielu plaisiņu dzīšanu lūpu kaktiņos – kas ir parasta problēma ziemā. Bieži ietilpst šampūnu, losjonu, balzamu un atjaunojošu masku sastāvā.


C - Askorbinskābe
KĀDĒĻ? Askorbinskābe piedalās ādai svarīgā oksidēšanās procesā, pateicoties tam, āda izskatās  jaunāka un svaigāka. Galvenā mūsdienu tendence  - jau eksistējošu vitamīnu uzlabošana. Jaunie produkti  - tās ir jaunas populāro vielu tehnoloģiskās formas. Piemērs – ķīmiski modificēts C vitamīns – populārs imunostimulātors.
ĀDAS EFEKTS: Piemīt unikālas īpašības padarīt ādu gaišāku, samazina pigmentu plankumu un vasaras raibumu veidošanos. Rekomendēta lietošanai aizsargemulsijās, krēmos, gēlos, kā arī preparātos, kas padara ādu gaišāku.


D - Kalciferols
KĀDĒĻ? D vitamīns veidojas ādā tiešā saules staru ietekmē, apvienojot antioksidēšanās un antikonceragēnās īpašības. Šīs īpašības ir būtiskās ādas pigmentācijas procesā. Kad āda ir iesauļota, D vitamīna izstrāde tiek pārtraukta, līdz iedegums nepazudīs. Iedegums ir ādas dabiskā reakcija uz ultravioleto staru pārpalikumu. Gaišādainu cilvēku ādā D vitamīns veidojas 2 reizēs ātrāk nekā cilvēkiem ar tumšāku ādu. D Vitamīns ietilpst ādas sekrēcijas izdalījumos un atkal iesūcas caur ādas virsēju slāni (epitēliju). Ķermeņa masāža stimulē D vitamīna izstrādi, saglabājot ādu veselu un skaistu.
ĀDAS EFEKTS: iedegums, kalciferolu izmanto arī matu augšanas stimulācijai. D vitamīns regulē ūdens saturu ādā, sekmē C vitamīna asimilāciju.


E – Tokoferols
KĀDĒĻ? Ir spēcīgs antioksidants. Pamata funkcija – šūnu membrānu aizsardzība, bet membrānas ir šūnu plaušas un vienīgais ceļš barības vielu iegūšanai. Membrānu spēcināšana sekmē audu reģenerācijas procesus, palēnina šūnu novecošanos, stimulē ādas elpošanu, sekmē imūnsistēmas šūnu darbībai.
ĀDAS EFEKTS: E vitamīns neitralizē brīvos radikāļus, kas paātrina ādas novecošanos, sekmē ādas tvirtuma un tonusa uzlabošanos, kalpo kā viegls saules staru filtrs. Tokoferolu var pielietot kosmētikā augu eļļu sastāvā, kas ir ļoti izplatīts. Ļoti daudz E vitamīna ir eļļās: sojas, kukurūzas, avokado, Alises, vīnogu , lazdu riekstu, kā arī mango,  kviešu dīgļos un rīsu klijās.


Ieskaties: www.e-kosmetika.lv0 Pievienot komentāru

Kategorijas