Pārstās maksāt pabalstu par bērniem, kas nav tikuši Rīgas bērnudārzos 24

 20. novembris 2009 16:00 Ziņa

Rīgas dome šonedēļ pieņēmusi lēmumu likvidēt 50 latu pabalstu tiem vecākiem, kuru bērniem nepietiek vietas Rīgas pašvaldības bērnudārzos. Šobrīd pabalstu saņēm 6000 bērnu vecāku.Foto: Viktorija Kuprijanova, www.bernufoto.lv


Kā medijiem skaidroja jaunizveidotā Izglītības, kultūras un sporta departamenta vadītājs Guntis Helmanis, šo pabalsta saņēmēju skaits esot strauji pieaudzis - no aptuveni 600 bērniem 2006.gadā līdz 6000 bērniem 2009.gadā.

Pēc Helmaņa teiktā, mēnesī šāda pabalsta izmaksai nepieciešami 287 000 latu, bet trīs gadu laikā vajadzēšot desmit miljonus latu.

Darba grupa atzinusi, ka vislabāk būtu pārtraukt izmaksāt šo pabalstu un ietaupītos finanšu līdzekļus - 1,9 miljonus latu - novirzīt papildu jaunu grupu iekārtošanai un atvēršanai, kas nodrošinātu papildus 776 vietas bērniem pirmsskolas izglītības iestādēs.

Tiesa gan, nav īsti skaidrs, kā ar papildus 776 vietām varētu nodrošināt bērnudārzu 6000 bērniem (ja reiz šāds ir pabalsta saņēmēju skaits).
Par to jaunnedēļ vaicāsim Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājai Eiženijai Aldermanei. Līdz tam ikviens no jums var uzdot deputātei savu jautājumu (jautājumu raksti pie komentāriem).24 Pievienot komentāru

Kategorijas