Gardas receptes kabačiem! Salātu, zupu un silto ēdienu idejas

 17. septembris 2009 15:10 Recepte  skatījumi: 81596

Nedēļas nogalē biji pie vecākiem laukos un pārradies ar kabaču klēpi un nu prāto, ko ar tiem iesākt? Kabacis ir garšīgs un pagatavojams visdažādākajos veidos, galvenais — iekrāt savā recepšu grāmatā dažas gardākās receptes.Foto: Shutterstock.com

Kabacim ir ļoti maiga garša, tādēļ to var izmantot daudzējādos veidos — gan svaigos dārzeņu, gan ziemas salātos, ko saglabāt burciņā, kā arī zupās un otrajā ēdienā.


Kabači ir ļoti veselīgi — tie satur vairāk C vitamīna, nekā gurķi. Kabačos ir vairāk minerālvielu (varš, dzelzs, fosfors, kalcijs un magnijs) nekā ķirbjos un tos pat iesaka lietot, ja ir kuņģa un zarnu trakta slimības, arīdzan, ja ir sirdsslimības.


Kabači tievēšanai
Un kabačus iesaka ēst, ja vēlas notievēt! Visdiētiskākā kabaču recepte noteikti ir dārzeņu salāti ar eļļu — šovasar atklāju, ka bezgala garšīgi ir, ja plūc pavisam mazus kabacīšus vai cukīnī un griež klāt salātiem.
Tiem ir mīksta miziņa, ko nevajag mizot. Ko bez kabačiem vēl likt salātos? Kas vien garšo! Tomātus, gurķus, lapu salātus, dilles, lociņus, pētersīļus, puķkāpostus — tik tiešām jebko!
 

 

Siltie kabaču salāti ar dažādiem dārzeņiem. 

 

Tāpat lieliskas un diētiskas ir kabaču biezzupas, kas ir ļoti viegli un ērti pagatavojamas, kā arī kombinējamies ar visdažādākajiem dārzeņiem pēc sirds patikas. Kad ir klāt rudens un mazie kabači vairs nav pieejami, liekam lietā lielos, resnos! Tiem miza ir bieza, tādēļ mizojama nost. Favorītā recepte ar kabačiem ir Kabaču — tomātu kārtojums, ko var pasniegt gan kā silto ēdienu, gan arī kā aukstos salātus. Nepieciešamo sastāvdaļu gaužām maz — kabači, tomāti, krējums un/vai majonēze, olas + garšvielas.
 
Citas lieliskas kabaču receptes vakariņām:

Māla podiņā sautēti kabači un ziedkāposti

 


Pildīti kabači ar ķiploka asumiņu


Kabači ziemai
Kabačus ziemai var glabāt arī pagrabā — svaigā veidā. Galvenais, lai tie stāv sausumā un tiem klāt netiek sals. Taču kabačus var ieziemot arī burciņā, izcili gardu salātu veidā! Tos gatavo tāpat kā
Zaļo tomātu salātus ziemai, tomātu vietā ņemot kabačus. Arī šos salātus var pasniegt aukstus, siltus, kā arī likt klāt zupai.

Saldais kabaču ievārījums


Kabaču pankūkas
Vai ir kāds bērns, kuram negaršo pankūkas? Kopīgiem spēkiem uzcepiet pankūkas no kabačiem! Te būs vairāku veidu kabaču pankūkas un plāceņus.

Gardās kabaču pankūkas vai  Kabaču plācenis

Lai tev labi garšo!
 
 


0 Pievienot komentāru

Lasi vēl

Kategorijas

Aktuāli

Jaunākais portālāLasīt vairāk

Jaunākie rakstiLasīt vairāk